energetikai mérnök leszek.
Belegondoltál már, hogy hogyan jut el a paksi atomerőműben, vagy akár a szél- és napelem parkokban megtermelt villamos energia a laptopodhoz, telefonodhoz? Mennyi idő kell még, mire minden közlekedési eszköz elektromos meghajtású lesz, vagy hogy hogyan lehetne a mindennapokat energiahatékonyabbá tenni?

A BME Gépészmérnöki Kar energetikai mérnöki alapszakján végzett hallgatók nemcsak az ország energiaellátásában játszanak kulcsszerepet, hanem a környezetünkért is sokat tehetnek. Már a frissen végzetteket is kiemelkedő fizetéssel jutalmazzák a munkaerőpiacon.

A képzés felépítése

Az energetikai mérnöki alapszak 7 féléves. A képzés elején a hallgatók megtanulják a mérnöki területek elsajátításához szükséges alapvető természettudományos, gépészeti és informatikai ismereteket. Az oktatás különös figyelmet fordít a matematikai, fizikai, géprajzi és energetikai-technológiai ismeretek átadására.

Az alapvető ismeretek bővülésével fokozatosan bevezetésre kerülnek a szakmai tantárgyak, amelyek főként a hőtan, villamosságtan, atomfizika, épületfizika területére fókuszálnak. A hallgatók az 5. félévtől kezdve az általuk választott specializáción folytathatják a tanulmányaikat, amely során egy adott szakterületen szerezhetnek mélyebb tudást.

A BME Gépészmérnöki Kar hagyományosan magas ponthatárral hirdeti meg egyedülálló energetikai mérnöki alapszakját. A szak iránt érdeklődő diákok száma évről-évre növekszik, így az induló létszám is emelkedett. A végzett hallgatók nemcsak az ország energiaellátásában játszanak kulcsszerepet, hanem a környezetünkért is sokat tehetnek.

Felvételi követelmények

A képzésen elsősorban a matematikában és fizikában (hőtan, elektromosságtan, atomfizika) szerzett tudásodra, valamint informatikai ismereteidre építkezik. Ezen a szakon az egyik érettségi tantárgyból kötelező emelt szinten vizsgázni. Javasoljuk, hogy matematikából tegyél emelt szintű vizsgát, ezzel megkönnyítve az első féléveket az egyetemi tanulmányaid során.

Kötelező érettségi vizsgatárgy: matematika
Választható érettségi vizsgatárgy: fizika, informatika, kémia vagy a Felvételi Tájékoztatóban szereplő további tárgyak.

A szakról bővebb, hivatalos információt a Képzési Tájékoztatóban találsz.

A 2023. évi felvételi eljárásban a BME továbbra is fenntartja az emelt szintű érettségi követelményét, a követelmény így azonos az eddigi évek gyakorlatával. A 2024. szeptemberében induló képzéseinek felvételi pontszámítási rendszere a jelenlegitől eltérő lesz.