gépészmérnök leszek.
Ha láttár már űrhajó fellövést, repültél repülőgéppel, vezettél már autót, vagy esetleg hordasz magadnál egy okos eszközt, akkor biztosan találkoztál olyan eszközökkel, amiket gépészmérnökök terveztek, gyártottak. Nem is feltétlenül gondolunk bele, de a minket körülvevő világ megteremtésén nap mint nap számos gépészmérnök dolgozik.

A BME Gépészmérnöki Kar gépészmérnöki alapszakja hazánk legnépszerűbb szakjainak egyike. A magas jövedelmi viszonyok és kiemekedő elhelyezkedési lehetőségek mellett a gépészmérnöki alapszak előnye, hogy számos specializálódási lehetőséget biztosít a későbbiekben, akár a tudomány területén, akár az iparban képzeled el a jövődet.

A képzés felépítése

A gépészmérnöki alapszak 7 féléves. A képzés elején a hallgatók megtanulják a mérnöki területek elsajátításához szükséges alapvető természettudományos, gépészeti és informatikai ismereteket. Az oktatás különös figyelmet fordít a matematikai, fizikai, géprajzi és anyagtechnológiai ismeretek átadására.

Az alapvető ismeretek bővülésével fokozatosan bevezetésre kerülnek a szakmai tantárgyak, amelyek főként a gépelemek, valamint hő- és áramlástan, illetve gépgyártástechnológia területére fókuszálnak. A hallgatók az 5. félévtől kezdve az általuk választott specializáción folytathatják a tanulmányaikat, amely során egy adott szakterületen szerezhetnek mélyebb tudást.

Felvételi követelmények

A képzésen elsősorban a matematikában és informatikában szerzett tudásra, valamint kreativitásra lesz szükséged. Emellett a képzés még a fizikában megszerzett ismereteidre (mechanika, hőtan, elektromosságtan) építkezik. Az alábbi érettségi tárgyak közül legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni. Javasoljuk azonban, hogy matematikából tegyél emelt szintű érettségit, ugyanis a tanulmányaid során ezen tudást tudod a legszélesebb körben alkalmazni.

Kötelező érettségi vizsgatárgy: matematika
Választható érettségi vizsgatárgy: biológia, fizika, informatika, kémia vagy a Felvételi Tájékoztatóban szereplő további tárgyak.

A szakról bővebb, hivatalos információt a Képzési Tájékoztatóban találsz.

A 2023. évi felvételi eljárásban a BME továbbra is fenntartja az emelt szintű érettségi követelményét, a követelmény így azonos az eddigi évek gyakorlatával. A 2024. szeptemberében induló képzéseinek felvételi pontszámítási rendszere a jelenlegitől eltérő lesz.