energetikai mérnök leszek.
Szeretnéd a gazdaság és a társadalom ütőerén, az energiaellátáson tartani kezed; érdekelnek a jövő energetikai technológiái; akarsz tenni a fenntarthatóságért? Az energetikai mérnöki mesterképzés felkészít az energetika szinte minden területére az energiatermeléstől az energiakereskedelemig, a projekttervezéstől kezdve az üzemeltetésen át a tanácsadásig. Az energetikai mérnöki végzettséggel bárhol el tudsz helyezkedni, ahol energiát termelnek, vásárolnak, felhasználnak, szolgáltatnak, legyen az akár egy nagy multi vagy éppen a saját vállalkozásod. Az energetikai mérnökök a műszaki terület egyik legjobban kereső szakemberei közé tartoznak.

A képzés felépítése

Az energetikai mérnöki mesterképzés négy féléves képzés, ahol négy specializáció - atomenergetika, energiamenedzsment, megújuló energiaforrások, valamint hő- és villamosenergia-termelés - közül lehet választani rögtön a képzés elején. A képzés során számos - elsősorban szakmai - tantárgy oktatása projekt alapú, a tanórákat már a kezdetekből blokkosítjuk, így azok heti két-három napi elfoglaltságot jelentenek. A képzés mellett így biztosított a munkavégzés lehetősége, sőt a képzés céljával összhangban lévő munkatapasztalatot kreditekkel elismerjük

A BME Gépészmérnöki Kar energetikai mérnöki mesterszakja a 2021-es keresztféléves (K) felvételi során felvett 40 hallgatóval a 16. legnépszerűbb mesterszak a hazai mezőnyben, 74 pontos felvételi ponthatárral.

Felvételi követelmények

Feltétel nélkül, teljes kreditelismeréssel elfogadott alapképzési szak:
energetikai mérnöki.

Részleges kreditelismeréssel elfogadott alapképzési szakok:
az anyagmérnöki,
a biztonságtechnikai mérnöki,
a had- és biztonságtechnikai mérnöki,
a könnyű-ipari mérnöki,
az építőmérnöki,
a műszaki földtudományi,
a műszaki menedzser, a
vegyészmérnöki,
a környezetmérnöki,
a gépészmérnöki,
az ipari termék- és formatervező mérnöki,
a közlekedésmérnöki,
a járműmérnöki,
a mechatronikai mérnöki és a
villamosmérnöki alapképzési szak.