gépészmérnök leszek.
Főmérnök szeretnél lenni egy nagymúltú gépipari cég fejlesztési osztályán? Elakarod indítani a saját start-up cégedet az okoseszközök, drónok, robottechnika, vagy az alternatív energiaforrások területén? Több van Benned, mint egy gyártósori mérnökben? A Te helyed a gépészmérnöki mesterszakon van! Amiben biztos lehetsz: gyors elhelyezkedés, kiemelkedő jövedelem, néhány éven belül vezető pozíció.

A képzés felépítése

A gépészmérnöki mesterszak 4 féléves. Mivel a jelentkezéskor már specializációt is választottál, ezért az első félévtől kezdve hallgatsz specializációs tantárgyakat is, amellett, hogy további fényesítésre kerülnek a természettudományos alapjaid. A 3. félévtől kezdve a tanórai foglalkozások az órarendedben blokkosítva vannak, ezzel biztosítva lehetőséget, hogy a munkavégzés világába is belekóstolhass.

A BME Gépészmérnöki Kar gépészmérnöki mesterszak ponthatárai hagyományosan magasak. A 2021-es keresztféléves felvételi során felvett 140 hallgatóval hazánk 3. legnépszerűbb mesterszakja, ahová 70 pont volt szükséges a sikeres felvételihez.

Felvételi követelmények

A gépészmérnöki mesterképzési szakra feltétel nélkül, "egyenes úton" a következő szakról lehet továbbtanulni: gépészmérnöki és járműmérnöki.

Részleges kreditelismeréssel elfogadott alapképzési szakok:
az anyagmérnöki,
a biztonságtechnikai mérnöki,
a had- és biztonságtechnikai mérnöki,
a könnyűipari mérnöki,
az építőmérnöki,
a mezőgazdasági és élelmiszer-ipari gépészmérnöki,
a műszaki földtudományi, a műszaki menedzser,
a vegyészmérnöki,
a környezetmérnöki,
az energetikai mérnöki,
az ipari termék- és formatervező mérnöki,
a közlekedésmérnöki,
a mechatronikai mérnöki
és a villamosmérnöki alapképzési szak.