A gépészmérnöki mesterszak 4 féléves. Mivel a jelentkezéskor már specializációt is választottál, ezért az első félévtől kezdve hallgatsz specializációs tantárgyakat is, amellett, hogy további fényesítésre kerülnek a természettudományos alapjaid. A 3. félévtől kezdve a tanórai foglalkozások az órarendedben blokkosítva vannak, ezzel biztosítva lehetőséget, hogy a munkavégzés világába is belekóstolhass.
Az Alkalmazott mechanika specializáció célja, hogy a szakirány hallgatóiból olyan mester fokozatú gépészmérnököket képezzünk, akik képesek gépek, berendezések tervezése és üzemeltetése során felmerülő fontosabb mérnöki feladatok mechanikai modellezésére, a mechanikai modellek matematikai és számítástechnikai módszerekkel történő analízisére, illetve a modellalkotáshoz és számítások ellenőrzéséhez szükséges mechanikai kísérletek tervezésére és kivitelezésére.
Az Anyagtechnológia specializáció célja, hogy, hallgatóink átfogó és korszerű ismereteket szerezzenek az anyagtechnológia, az anyagválasztás, az anyag-vizsgálat, a képlékenyalakítási technológiák, a hegesztéstechnológia klasszikus témaköreiből, és megismerjék az anyagtechnológiák legmodernebb irányait (kompozitok, fémhabok, orvostechnikai anyagok, speciális anyagvizsgálati technikák).
Az Áramlástechnika specializáció célja, hogy a hallgatók áramlástechnikai problémák elméleti, kísérleti és szimulációs megoldási módszereivel megismerkedjenek és azokat a gyakorlatban biztonsággal alkalmazni tudják.
A Vegyipari gépész specializáció célja a korszerű, az iparban és a kutatásban is jól alkalmazható gépészmérnöki ismeretek átadása. A specializációt elvégző hallgatók megismerkednek a vegyipar, gyógyszer-, olaj- és élelmiszeripari rendszerek működésének elméleti és gyakorlati alapjaival, gépészeti berendezések konstrukciós tervezésével, technológiai folyamatok méretezésével és szimulációjával. A képzés során különös hangsúlyt helyezünk a szimulációs vizsgálatokra és a modern méréstechnika adta eredmények gyakorlati elsajátítására.
A Gyártástechnológiai és folyamatmérnök specializáció célja, hogy olyan gépész-mérnököket képezzen, akik képesek a gyártási és termelési folyamatok optimális tervezésére és szervezésére a minőség követelmények, a gyárthatóság és a minimális veszteségre való törekvés követelményeinek figyelembevételével, valamint magas szinten képesek kezelni a technológiai folyamatok automatizálásának eszközeit, vezérlési elveit és számítástechnikai megoldásait.
A Géptervező specializáció célja, hogy a tanulmányok alatt elsajátított korszerű modellezési, szimulációs és tervezési rendszerek és tervezési módszerek ismeretével olyan tudást adjon, amely mind a hazai és nemzetközi gépgyártók tervezőirodáiban végzett munkához szükséges.
A Hőerőgépek és berendezések specializáció célja a hőerőgépek és berendezések, illetve ezek integrációjából álló rendszerek tervezéséhez és üzemeltetéséhez szükséges ismeretekkel rendelkező gépészmérnökök képzése, akik a szükséges ismeretek mellett a fenntartható fejlődést biztosító szemlélettel végzik tevékenységüket.
A Polimertechnika specializáció célja, hogy jó problémamegoldó-képességekkel rendelkező, a szakterület gyors változásaihoz könnyen alkalmazkodó mérnököket képezzen a műanyagipar számára.
A gépészmérnöki mesterképzési szakra feltétel nélkül, "egyenes úton" a következő szakról lehet továbbtanulni: gépészmérnöki és járműmérnöki.
Részleges kreditelismeréssel elfogadott alapképzési szakok:
az anyagmérnöki,
a biztonságtechnikai mérnöki,
a had- és biztonságtechnikai mérnöki,
a könnyűipari mérnöki,
az építőmérnöki,
a mezőgazdasági és élelmiszer-ipari gépészmérnöki,
a műszaki földtudományi, a műszaki menedzser,
a vegyészmérnöki,
a környezetmérnöki,
az energetikai mérnöki,
az ipari termék- és formatervező mérnöki,
a közlekedésmérnöki,
a mechatronikai mérnöki
és a villamosmérnöki alapképzési szak.