gépészeti modellező mérnök leszek.
A képzés neve angolul is szerepel, mivel a képzés teljes egészében angol nyelven folyik, ráadásul neked és az EU-ból érkező diákoknak tandíjmentesen. A képzés során nemzetközi kapcsolatokra tehetsz szert a külföldi hallgatókkal kiépített személyes kapcsolatokon keresztül; ezek jól fognak jönni szakmai karriered során.
Kivételes lehetőség: nem kell külföldre menned, hogy az angol szaknyelvet megismerd, hogy angolul tudj majd szakmádban tárgyalni, prezentációt készíteni, nemzetközi projektekben, szakmai vitákban részt venni. Helyzeti előnyhöz jutsz nemzetközi cégeknél való elhelyezkedéskor, miközben a gépészmérnöki területen átfogó, széles spektrumú, integrált szakmai ismeretekhez jutsz.
Amiben biztos lehetsz: kinyílnak előtted a hazánkban működő nagy nemzetközi cégek kapui, világszínvonalú számítástechnikai és mérési módszerekkel dolgozhatsz kutató-fejlesztő-innovációs munkakörökben. Biztos elhelyezkedés, kiemelkedő jövedelem, élvezetes és változatos munka vár.

A képzés felépítése

A Gépészeti modellezés képzés 4 féléves, kialakítása vezető kutatóegyetemek elit szakjainak mintáját követve, izgalmas kombinációs lehetőségeket ad az egyéni tantervek összeállítására.
Az adott évben induló 4-6 specializációból kettőt kell választani. A fő- és a mellékspecializáció csak abban különbözik, hogy a diplomaterv készítése a fő specializáció keretében készül.

A BME Gépészmérnöki Kar mechanical engineering modelling képzésén 2021-ben 74 pont volt a ponthatár a keresztféléves (K) felvételi eljárás során.

Felvételi követelmények

Feltétel nélkül, teljes kreditelismeréssel elfogadott alapképzési szak:

gépészmérnöki,
járműmérnöki,
mechatronikai mérnöki és
közlekedésmérnöki.

Részleges kreditelismeréssel elfogadott alapképzési szakok:
a műszaki képzési területről:
az építőmérnöki,
a vegyészmérnöki,
a biomérnöki,
a villamosmérnöki,
az ipari termék- és formatervező mérnöki,
a műszaki menedzser,
biztonságtechnikai mérnöki,
a had- és biztonságtechnikai mérnöki,
a könnyűipari mérnöki,
az energetikai mérnöki,
a környezetmérnöki,
az agrár képzési területről
a mezőgazdasági és élelmiszer-ipari gépészmérnöki,
a természettudomány képzési területről:
a matematika,
a fizika,
az informatika képzési területről
a mérnökinformatikus alapképzési szak.